Move
-

Pomorskie - artykuły

Zobacz:

Przekop Mierzei

Przekop Mierzei

Nie trzeba czekać aż przekop Mierzei stanie się faktem. Miejsce, w którym rozpoczęto prace, już stało się atrakcją turystyczną. 

Więcej...

Noc Muzeów w Gdańsku

Noc Muzeów w Gdańsku

Co sprawia, że społeczeństwo przez cały rok omija muzea szerokim kołem a w tę jedną, jedyną noc, wyrusza w miasto, by stać w gigantycznych kolejkach i  tłumnie kontemplować sztukę?   

Więcej...

Sztorm na Bałtyku

Sztorm na Bałtyku

Nowy, 2015 rok, Bałtyk powitał potężnym sztormem. Fale huczały głośniej niż korki od szampana i fajewerki podczas sylwestrowej nocy. Wrażenia były niesamowite.

Więcej...

W Nowym Dworze Gdańskim nie szanują zabytków

W Nowym Dworze Gdańskim nie szanują zabytków

W czasach, gdy samorządy i społeczności lokalne poszukują funduszy na ratowanie cennych zabytków, władze Nowego Dworu Gdańskiego skazują jeden z wartościowszych obiektów na degradację techniczną.

Więcej...

Połów - wystawa plenerowa

Połów - wystawa plenerowa

Na połów wyruszają przeważnie nocą. Dzień witają na wodzie. Podczas pracy stapiają się z przyrodą, stając się jej częścią.

Więcej...

Sztorm na Bałtyku

Dla przebywających na Wybrzeżu w tych dniach turystów, była to nie lada atrakcja. Mimo mroźnego, przeszywajacego na wskroś wiatru, z zapartym tchem obserwowali potęgę żywiołu. Robili zdjęcia, nie baczą na ścigające ich fale, które zagarnęły nieomal całą plażę. Rybacy zabezpieczyli swoje łodzie, wciągając je na wydmę. Na plażę od rana przychodzili amatorzy bursztynowych łowów. Podczas sztormu, morze wyrzuca na brzeg mnóstwo tak zwanej faszyny czyli patyczków, w których znajduje się cenna skamienielina. Niestety, poszukiwacze musieli odejść z kwitkiem. Morze tym razem, nie było łaskawe. Poświęcenie było spore, bo wiatr nieźle smagał. Jego prędkość dochodziła nawet do 100 km/h.  Na Żuławach znacznie podniósł się poziom wód w rzekach i Zalewie Wiślanym. Wystąpiły z brzegów.
Sztormy to bardzo silne wiatry. Do ich powstawania przyczyniają się układy niskiego ciśnienia. Bywają gwałtowne i często zmieniają kierunki przemieszczania się. Towarzyszą im opady deszczu, śniegu, a nawet zamiecie. Obserwuje się także zjawiska burzowe. Sztormy pojawiają się jesienią, zimą i wiosną. 
Styczniowy trwał kilka dni. Czy była to jakaś noworoczna wróżba? Dobra, czy zła? O tym przekonany się za rok.
Tymczasem można podziwiać piękno żywiołu, zarejestrowane w naszym obiektywie.        

 


Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Alternative flash content

Requirements