Move
-

Echa gospodarki

Zobacz:

Biznes w branży AGRO

Biznes w branży AGRO

Branżowy biznes połączono tym razem ze Świętem Rolnictwa. Centralne Targi Rolnictwa odbyły się po raz pierwszy w Nadarzynie. Uczestniczyło w nich ponad 300 wystawców z kraju i zagranicy.

Więcej...

Dom Inteligentny

Dom Inteligentny

150 calowy telewizor do kina domowego za 2,5 miliona złotych!   I jeszcze trzeba na niego czekać podobno pół roku. Jak wykorzystać cuda techniki we własnym domu, demonstrowali wystawcy podczas targów Dom Inteligentny.

Więcej...

Praca w usługach biznesowych

Praca w usługach biznesowych

Aż 3/4 firm ma problemy z pozyskaniem pracowników w branży usług biznesowych - wynika z badań grupy Manpower "Trendy HR".

Więcej...

Kosmetyki na brand

 Kosmetyki na brand

Już nie węgiel i nie stal, ani nawet rolnictwo! Polska gospodarka kosmetykami stoi.

Więcej...

Biznes w branży AGRO

 Na gigantycznej powierzchni hal w Nadarzynie spotkali się wszyscy, którzy mają cokolwiek wspólnego z branżą rolną. Stoiska podzielono na sektory tematyczne: techniki rolniczej, środków do produkcji rolnej, usług specjalistycznych dla branży agro, jej innowacyjnego wsparcia przez naukowców oraz sekcję zdrowej i dobrej żywności. Oczy odwiedzających cieszyła ekspozycja zwierząt gospodarczych i ptactwa, wśród którego szczególnym pięknem odznaczały się gołębie zaprezentowane przez warszawskich hodowców. Podniebieniom, przyjemnych wrażeń dostarczały liczne degustacje. Organizatorzy zadbali także o strawę duchową. Występował Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, śpiewały i tańczyły członkinie kół gospodyń wiejskich, które obchodziły swoje 150 lecie. Dodatkowych emocji dostarczył występ zespołów disco-polo. Wydarzeniu towarzyszyły konferencje branżowe. Producenci mięsa wieprzowego próbowali podczas wykładu udowodnić, że mięso wieprzowe ma mniej cholesterolu niż drób. Karkołomne to zadanie a dla łakomczuchów, którzy lubią dobrze zjeść i w to uwierzą, może okazać się zgubne. Producenci wołowiny z kolei, prezentowali walory tego mięsa przekonując, że jest smaczne, kruche i soczyste, choć powszechnie uważane za twarde i żylaste. Faktem dostrzeganym przez konsumentów jest natomiast znaczny wzrost cen tego mięsa, przez co staje się ono rzeczywiście coraz bardziej ekskluzywnym towarem.   

Trudno wymienić wszystkie nowości jakie zaprezentowano podczas targów. Każdy z wystawców starał się o to, by go dostrzeżono. Najwięcej zainteresowania wzbudzało wszystko to, co jest ważne dla ekologicznej produkcji żywności m.in. w zakresie nasiennictwa i nawożenia. Na nowo odkrywamy stare zioło z rodzimych pól-konopie, o którym już głośno a ma szanse stać się lekiem przyszłości. Ze specjalnej odmiany konopi, polska firma Olimax produkuje korzystne dla roślin nawozy oraz preparaty służące zdrowiu.  Konsumenci dość już mają chemii i nie chcą kupować niezdrowych produktów. Podczas Targów Rolnictwa z Nadarzynie każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od tego czy przyjechał tu po to, by zrobić biznes czy tylko popatrzeć i miło spędzić czas, degustując regionalnych  specjałów i słuchając koncertów.

 


Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Alternative flash content

Requirements