Move
-

Echa gospodarki

Zobacz:

Biznes w branży AGRO

Biznes w branży AGRO

Branżowy biznes połączono tym razem ze Świętem Rolnictwa. Centralne Targi Rolnictwa odbyły się po raz pierwszy w Nadarzynie. Uczestniczyło w nich ponad 300 wystawców z kraju i zagranicy.

Więcej...

Dom Inteligentny

Dom Inteligentny

150 calowy telewizor do kina domowego za 2,5 miliona złotych!   I jeszcze trzeba na niego czekać podobno pół roku. Jak wykorzystać cuda techniki we własnym domu, demonstrowali wystawcy podczas targów Dom Inteligentny.

Więcej...

Praca w usługach biznesowych

Praca w usługach biznesowych

Aż 3/4 firm ma problemy z pozyskaniem pracowników w branży usług biznesowych - wynika z badań grupy Manpower "Trendy HR".

Więcej...

Kosmetyki na brand

 Kosmetyki na brand

Już nie węgiel i nie stal, ani nawet rolnictwo! Polska gospodarka kosmetykami stoi.

Więcej...

Dom Inteligentny

 

To, że drzwi otwierają się bez dotyku ręki, także bez jej użycia zapala się światło, samodzielnie pracują okienne rolety a temperaturę w domu można regulować na odległość - to są już dobrze znane udogodnienia. Jednak pomysłowość inżynierów elektroników przekracza po woli granice ludzkiej wyobraźni. Jeszcze nie oswoiliśmy się dobrze z powszechnym odbiorem obrazu w jakości HD w telewizorach a kino domowe oferuje już wyłącznie obraz w 3D, której  już depcze po piętach czterokrotnie większa rozdzielczość - 4K. Pokój dzienny może zmienić się w jednej chwili po naciśnięciu pilota w salę projekcyjną, specjalnie wyciszoną i zaciemnioną.

Przed domem, który żyje własnym, elektronicznym życiem, czeka na nas równie inteligentne auto. Jest elektryczne. Kosztuje wprawdzie ponad 120 tysięcy złotych, za to jest tanie w utrzymaniu. Wtyczka do prądu i ... jedzie. Jeszcze przy pomocy kierowcy ale może już samo zaparkować, wyczuwa pieszego na odległość a nawet współpracuje z warsztatem mechanicznym. A to dzięki połączeniu z internetem, co umożliwia mechanikowi postawienie diagnozy podczas prowadzenia pojazdu. Po takiej emocjonującej jeździe, w tym aucie można zaparzyć kawę z ekspresu a gdy elektrownia wyłączy prąd, samochodu można użyć do oświetlenia całego domu. Mimo, że wszystko samo chodziło, grało i buczało, na targach zabrakło publiczności, która mogłaby to wszystko podziwiać. Może te cuda przerosły inteligencję i potrzeby potencjalnych użytkowników...  

 

 

 

 

 

 

 


Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Alternative flash content

Requirements