Move
-

Podróże i transport

Zobacz:

Dom Violetty Villas

Dom Violetty Villas

Lewin Kłodzki na Dolnym Śląsku. Tu znajduje się dom rodzinny Violetty Villas. Odwiedziliśmy to miejsce. Niełatwo je było znaleźć.

Więcej...

Targi Podróżnicze World Travel Show

Targi Podróżnicze World Travel Show

36 egzotycznych krajów, 15 regionów Europy, biura podróży i producenci artykułów związanych z branżą turystyczną prezentowali swoje oferty na pierwszych Międzynarodowych Targach Turystycznych w podwarszawskim Nadarzynie.

Więcej...

Busko Zdrój - więcej niż uzdrowisko

Busko Zdrój - więcej niż uzdrowisko

Tym, którzy jeszcze nie zdecydowali, dokąd wybiorą się na wakacyjną wędrówkę, polecamy Busko-Zdrój. W mieście i wokół niego powstało wiele atrakcyjnych szlaków tematycznych...

Więcej...

Jaki odpis VAT na auta dla firm ?

Jaki odpis VAT na auta dla firm ?

Sprzedaż samochodów osobowych w Polsce znacznie zmalała nie tylko na skutek kryzysu. Przedsiębiorcy czekają na nowe przepisy w sprawie odpisu VAT na firmowe auta. Mają obowiązywać w 2014 r. 

Więcej...

Pocztówki z wakacji - Kolonia

 

Do słodkiego muzeum każdy turysta trafi bez problemu, bo wokół rozciąga się wspaniały aromat. Powitają nas tu   smakołykiem  płynącym wprost z ... czekoladowej fontanny. Poznamy historię uprawy i produkcji czekolady od czasów starożytnych aż po współczesne technologie produkcji. Można oglądać dawne automaty do sprzedaży czekolady. Część ekspozycji jest poświęcona wyrobom czekoladopodobnym, które wiele osób pamięta jeszcze z lat 80 tych.

Mało kto wie, że Niemcy lubią czekoladę. Powszechnie wiadomym jest natomiast,że uwielbiają piwo. Dlatego warto też odwiedzić muzeum chmielowego trunku. Jest tu także muzeum produkcji musztardy, bez której nie sposób rozkoszować się smakiem słynnej bratwurst - kiełbaski  pieczonej po niemiecku. W Kolonii warto jeszcze zobaczyć najstarszą na świecie fabrykę perfum z 1709 roku.

Było coś dla ciała a teraz coś dla ducha. Katedra św.Piotra i Najświętszej Marii Panny  jest najznamienitszym zabytkiem tego miasta. Jej budowa trwała ponad 600 lat i zakończyła się w 1888 roku.W katedrze zobaczymy cenny Relikwiarz Trzech Króli - największe dzieło złotnicze świata. Kolonia jest jednym z najstarszych miast niemieckich. Założyła je cesarzowa Agrypina żona Klaudiusza. Wspaniałą panoramę Kolonii turysta może podziwiać z nowoczesnej wieży widokowej znajdującej się w pobliżu hali targowej.

Co warto jeszcze wiedzieć ? Nie obciążajmy bagażu kosmetykami. W Niemczech kupimy je znacznie taniej. Podobnie jak żywność. Wina są w dobrej cenie a piwo tanie jak przysłowiowy barszcz. Tylko uważajmy na cenę butelki, za którą kaucja potrafi kosztować tyle samo co zawartość. 

 


Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Alternative flash content

Requirements