Move
-

Echa gospodarki

Zobacz:

Biznes w branży AGRO

Biznes w branży AGRO

Branżowy biznes połączono tym razem ze Świętem Rolnictwa. Centralne Targi Rolnictwa odbyły się po raz pierwszy w Nadarzynie. Uczestniczyło w nich ponad 300 wystawców z kraju i zagranicy.

Więcej...

Dom Inteligentny

Dom Inteligentny

150 calowy telewizor do kina domowego za 2,5 miliona złotych!   I jeszcze trzeba na niego czekać podobno pół roku. Jak wykorzystać cuda techniki we własnym domu, demonstrowali wystawcy podczas targów Dom Inteligentny.

Więcej...

Praca w usługach biznesowych

Praca w usługach biznesowych

Aż 3/4 firm ma problemy z pozyskaniem pracowników w branży usług biznesowych - wynika z badań grupy Manpower "Trendy HR".

Więcej...

Kosmetyki na brand

 Kosmetyki na brand

Już nie węgiel i nie stal, ani nawet rolnictwo! Polska gospodarka kosmetykami stoi.

Więcej...

Tańszy gaz dzięki współpracy ze Słowakami

Rozwój infrastruktury energetycznej, wzrost wymiany handlowej i pogłębienie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej a także stymulowanie rozwoju gospodarczego, to główne tematy pierwszej konferencji w ramach EEC Roadshow. Forum Gospodarcze Słowacja-Polska, które odbyło się pod koniec lutego w Bratysławie, to wydarzenie poprzedzające majowy Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.

Uczestnicy Forum Gospodarczego Słowacja-Polska podkreślali dużą wagę współpracy energetycznej między obydwoma krajami. Słowacki Minister Gospodarki podkreślił pilną potrzebę budowy połączenia gazowego między Polską i Słowacją. W ubiegłym roku podpisano w tej sprawie list intencyjny w Warszawie.

Łącznik gazowy w połączeniu z ukończeniem budowy gazoportu w Świnoujściu pozwoli na utworzenie wspólnego rynku gazowego w Europie Środkowej, co umożliwiłoby obniżenie cen gazu. Podczas Forum wskazano na wzrastająca wymianę handlowa pomiędzy naszymi krajami. W 2012 r. doszła do poziomu 6,8 mld euro, dzięki czemu Polska stała się trzecim pod względem wielkości partnerem handlowym Słowacji. Potencjał do powiększania wymiany handlowej oraz pogłębiania współpracy między obydwoma krajami ciągle nie jest jeszcze w pełni wykorzystany.


Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-01-18
USD 3,9734 +0,42%
EUR 4,5275 +0,16%
CHF 4,3436 +0,29%
GBP 5,4144 +0,04%
Wspierane przez Money.pl

Alternative flash content

Requirements